Profesyonel Makyaj

Gelin Makyajı

Gelin olmak, her gün başımıza gelen durumlardan değil ve biz de her gelin adayının o günün en güzel günü olduğunu ve mükemmel görünmek isteyeceğini biliyoruz. Estemy Beauty olarak hem sizi mutlu etmek hem de deneyimlerimizi kullanarak arzuladığınız o muhteşem görüntüyü yakalamanıza yardımcı olmak istiyoruz. Elbette bunun için dikkat edilmesi gereken bazı noktaların atlanmaması gerekiyor.

Güzel ve kusursuz bir makyajın önceliğinin güzel bir ciltten geldiğini unutmamak gerekiyor. Bunun için makyajdan önce cilt temizliğinin önemi büyük. Makyaj öncesi uygulanacak nemlendirici, makyaj bazı, kapatıcı, fondöten ve pudra gibi ürünlerin ciltte kalıcı olması ve pürüzsüz  görünmesi oldukça önemlidir.

 

Gelin Makyajı

 

Yapılacak gelin makyajında istenileni tam olarak sağlayabilmek için, mutlaka önceden konuşulması ve makyajın provasının yapılmasını tavsiye ediyoruz. Gelinin cilt,saç ve göz rengine uygun bir makyajın yapılması; kusursuz bir makyaj görünümünde çok önemli bir kriter.  Ayrıca gereğinden yoğun yapılan makyajların doğru görünümü sağlamayacağı da bilinen bir gerçek olduğuna göre, doğallığı bozmadan güzelliği ön plana çıkarmak gerekiyor.

Tüm makyaj uygulamalarını elbette bilmek zorunda değilsiniz. Günümüz trendleri her ne kadar makyajın abartılı olmasından yana olsa da, yapacağınız küçük bir araştırma ile hoşunuza giden gelin makyajı örneklerini bulabilir ve sizin göz,ten ve saç renginize uygun olabilecek renkler hakkında bir fikir edinebilirsiniz.

Gece- Gündüz Makyajı

İster mezuniyet balosu, ister nişan olsun; her kadın özel günlerde kendini profesyonel bakıma emanet etmek ister. Kusursuz görünümü elde etmenin en gözde yollarından biri de elbette profesyonel makyajdır.

Profesyonel makyaj adını; hem uygulayan kişinin konusunda uzman olması, hem de kullanılan ürünlerin profesyonel kullanıma hizmet etmesi açısından alır. Profesyonel makyaj yapımında kullanılan fondötenler, pudralar ve baz oluşturacak malzemelerin kaliteli olması ve daha iyi sonuç vermesi de makyajı gösteren ve öne çıkaran unsurlardır. Çünkü profesyonel makyaj uygulanan kişinin cildi pürüzsüz görünmelidir. Bu nedenle kapatıcılıklarının iyi düzeyde olması ve aynı zamanda kolay uygulanabilir olmaları gerekir. Aynı zamanda kullanılan malzemeler su geçirmez ve dayanıklı olmalıdır. Profesyonel makyaj uygulamasının en önemli adımlarından biri de makyajın bittikten sonra sabitlenmesidir.

 

Makyaj

 

Diğer makyaj stillerinde de olduğu gibi; cilt-göz ve saç rengine uygun olması, makyajla birlikte kullanılacak kıyafet ve saça uyumlu olması ile birlikte, makyajın kullanılacağı etkinliğin ve mekanın uygunluğu da göz önünde bulundurulmalıdır.