El ve ayak bakımında manikür, el ve tırnak temizliği ve bakımı anlamına gelir. Bakım el ve tırnak sağlığının da bir göstergesidir. Estemy Beauty olarak önceliğimiz; sağlığın ilk kuralının hijyen olmasından hareketle, el-ayak bakımlarında uygulamalarımızda temizliğin önemine uygun işlemler yapıyoruz.

Manikür

Manikür, artık herkesin bildiği ve uyguladığı bir bakım. Genel olarak el ve tırnak temizliğinin yapılması, tırnaklara şekil verilmesi, el masajı, ölü deri temizliği ve oje sürülmesi aşamalarından oluşuyor. Size özel uygulamalar için, salonumuzdan randevu almayı lütfen unutmayın.

Pedikür de tıpkı Manikür gibi, ayak ve tırnak temizliği ve bakımı anlamına gelir. Bedenimizi bütün gün taşıyan ayaklarımızın bakıma ihtiyaç duyması, sağlık için gerekli unsurlardan biridir. Bu uygulamada da tıpkı Manikürde olduğu gibi; ayak ve tırnak temizliğinin yapılması, tırnaklara şekil verilmesi, ayak masajı, ayakta ölü deri temizliği ve oje sürülmesi aşamalarından oluşuyor.

 

Medikal El-Ayak Bakımları (Nasır- Batık vs.)

Batık tırnak; kadın-erkek herkesin yaşayabileceği ve insanın canını ciddi anlamda acıtan önemli bir ayak problemidir. Topuklu,dar ayakkabı kullanımı, ayağın hava almaması, kilodan ötürü ayağın fazla yük taşıması, çeşitli rahatsızlıklar, yanlış tırnak kesimi, düşme ya da çarpma gibi çok çeşitli nedenlerden kaynaklanıyor olabilir. Genelde ayak baş parmağında rastlanan bir sağlık sorunudur.Batık tırnak problemi, özel bir bakım ile giderilebilen bir sorundur.

Ayak Bakımı

Nasır ise, ayak derisinde olmaması gereken bir sertleşme sorunudur. Sertleşen deri, o bölgeye baskı yapıldığında çok can acıtan rahatsızlıklar verebilir. Bu nedenle o bölgede oluşan nasırlı derinin temizlenmesi gerekir. Bu işlemin profesyonel yöntemler uygulanarak yapılması ayak sağlığınız açısından oldukça önemlidir.Yanlış bir işlem, ayak sağlığının kötüleşmesine ve sorunun büyümesine neden olabilir. Salonumuzu arayarak randevunuzu alabilir ve kendinizi profesyonel ellere teslim edebilirsiniz.