Cilt Bakımı

Medikal Cilt Bakımı

Cilt temizliği ve cilt bakımı dikkat edilecek en önemli unsurdur. İleride oluşması muhtemel cilt problemlerinin önüne geçmek ve cildin yaşlanmasını ertelemek bakımından, göründüğünden büyük önem taşır. Cilt temizliğine gereken özen gösterilmediğinde; hormonal değişiklikler, UV ışınları, sigara, makyaj, depresyon gibi etkenler, hava değişimleri veya başka rahatsızlıkların cilde kötü etkileri ve yanlış beslenme gibi unsurlar cilt yapısını kötü yönde etkiler ve sağlıksız bir görüntüye neden olurlar. Evde yapılacak düzenli cilt bakımı, bu yıpratıcı etkileri azaltsa da, cildin temizliği ve sağlığı bakımından yeterli olmaz. Bu nedenle; cilt yenilenmesinin azalmaya başladığı 20’li yaşlardan itibaren herkesin temizlik, bakım ve koruma amaçlı ortalama ayda 1 kez cilt bakımı yaptırması cilt sağlığı ve güzelliği bakımından uygun olacaktır.

 

Cilt bakımı

 

 

Bakım Aşamaları

EsteMy Beauty olarak; cilt bakımı yaparken cildin ihtiyacına ve problemlerine uygun bakımlar planlıyoruz. Bakıma başlamadan önce ilk olarak; cildin yağ, nem ve elastikiyet oranı göz önünde bulundurarak detaylı bir cilt analizi yaparız. Cildin yaşı ile beden yaşımızla her zaman aynı olmayabilir.

Medikal cilt bakımı genel olarak; uzman tarafından gerçekleştirilen derinlemesine temizleme ve nemlendirme işlemidir. Bu işlem ortalama 1-1,5 saat kadar sürer. Ciltte temizleme, peeling, tonikleme, buhar, gözeneklerdeki kir maddesi ya da akne temizliği, maske ve nemlendirici ile uygulanarak tamamlanmaktadır. Bu işlemle cilt; tıkalı olan gözeneklerde biriken yağ ve kirlerden arındırılır ve temizlenerek cildin esnekliği ve doğal parlaklığı yeniden sağlanmış olur. Medikal cilt bakımı, deri 28 günde bir kendini yenilediğinden, ayda bir tekrarlanması önerilmektedir.

 

Karbon Peeling

Karbon Peeling, Antalya Konyaaltı Uncalı’da yer alan EsteMy Beauty salonumuzda da uyguladığımız, değişik cilt problemlerinin çözümü için kullanılan bir cilt bakımı yöntemidir. Karbon peeling’te ilk olarak, cilt yüzeyi karbon kaplanır. Karbon, lazer uygulamasında gereken enerjinin, epidermiste maksimum yükseklikte yoğunlaşmasını sağlamaktadır. Ayrıca karbon, lazerle etkileşime girdiğinde, cildin üst tabakasındaki problemli bölümün yok edilmesini sağlar. Bu işlem, ciltte kolajen üretiminin tetiklenmesini sağlayarak elastikiyetinin gelişimine katkı sağlar. Uygulama 15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır ve günlük yaşantınızı etkileyecek bir durum oluşturmaz.
Özellikle akne ve geniş gözeneklerin bakımında kullanılan işlemde ise, uygulanan karbon mikrosaniyelik atımlarla gözeneklerin içine iyice yerleştirilir ve bu noktalar hedef haline getirilir. Akabinde yapılacak atımlar ile bu parçalar bütünüyle patlatılarak temizlenir. Uygulamadan hemen sonra, karbon peeling uygulanan cildin fark edilen oranda parladığını görmek mümkündür.

 

Antalya Karbon Peeling

 

Karbon peeling, hiçbir yan etki bırakmadan, her mevsimde uygulanabilecek ve koyu ciltlerde yapılabilecek kadar emniyetli, hızlı, çabuk sonuç veren bir işlemdir. Kızarıklık ve kabuklanma yapmaz. Birçok peeling yönteminden üstün özelliği, yaz mevsimine de rahatlıkla uygulanabilmesidir. İşlem sonrası kişiler, rahatlıkla günlük hayata dönebilir.
Düzenli olarak ortalama 1-2 hafta arayla, 5-6 seans yapılan paket bakımlar ile ciltteki yağ dengesinin sağlanması ve akne tedavisinde oldukça başarılı sonuçlar alınabilmesi mümkündür. Hormonal etkilere bağlı olarak gelişen lekelenmelerde ise biraz daha uzun olmak üzere, yaklaşık 10 seanslık uygulama bakımlar ile başarılı sonuçlar alınabilmektedir.
Bakım sonrasında görülebilen pürüzsüzlük, parlaklık, birçok lekenin kısa sürede açılması, porların hemen sıkılaşma cevabı gözlenebilir. Daha sonra ise; lekelerin açılmaya devam etmesi, cildin sıkılaşmasının artması, kolajen üretimindeki artışa bağlı olarak ciltte sıkılaşma, toparlanma gibi etkiler görülebilecektir.

Kimyasal Peeling

EsteMy Beauty’de uygulanan önemli cilt bakımı işlemlerinden biri olan Kimyasal Peeling; cildin akne izi, lekelenme ya da ince çizgiler gibi problemlerini çözmeye yönelik uygulanan bir peeling işlemidir. Cildin alt tabakasının glikolik, laktik ve meyve asitleri AHA (Alfa Hidroksi Asitleri) içeren özel bir solüsyon yardımı ile soyulması işlemidir. İşlem uygulama sonrasında etkisini göstermek için belli bir süreç gerektirir. Bu uygulama ile cildin problemli üst tabakasının soyularak, derinin daha alt tabakalarında yeniden bir yapılanma sürecini başlatmış olur. Bu süreç boyunca cildin kolajen sentezlemesini uyarılarak, daha sağlıklı ve genç bir derinin oluşturulması tetiklenir.

 

 

Antalya Kimyasal Peeling

Kimyasal peeling işlemi uzun süreli bir işlem değildir. Cilt temizliği gerçekleştirildikten sonra, peeling solüsyonunun uygulanması sonrasında iyileştirici -yatıştırıcı bir nemlendirme ve en son güneş koruyucu uygulanması ile tamamlanır. İşlem sayısı cilt tipine ve cilt sorunlarına bağlı olarak, 1-2 haftada bir 2-4 seans arasında değişiklik gösterir. Cildin alt tabakalarına inen bir uygulama olduğundan, güneş ışınlarının daha az etkili olduğu sonbahar-kış mevsiminde uygulanır. Tedavi süreci son buluncaya dek güneş ışınlarından korunmak ve güneş koruyucu uygulamak, ihmal edilmemesi gerekli bir konudur. Konusunda uzman kişilerin bu bakımı uygulaması oldukça önemlidir.

 

Dermaroller – Dermapen

Genişlemiş gözenekler, ince çizgi ve kırışıklıklar, ağız çevresinde sigara kullanımından ötürü oluşan çizgilerin belirginliğini azaltmak, cildi sıkılaştırmak ve lekelenmelerin etkisini azaltmak için tercih edilen bir uygulamadır. Serum bakımlarının, mikro iğneler yoluyla derinin daha altına nüfuz etmesi ile uygulanan Dermapen cihazı, aynı zamanda 2012 yılında Amerika’da “Yılın en iyi gençleştirme sistemi” seçilmiştir.
Antik çağlarda Çin prenseslerine uygulanan mikro iğne sisteminin modern tıp ile birleşmesiyle günümüze kadar gelmiştir. Her cilt tipine uygulanabilir. Akne-yanık izleri, cilt lekeleri ve çatlakları, gözaltı morlukları, Anti-aging bakımı, selülit ve incelme ve hatta saç kayıplarının giderilmesi gibi sorunlar için uygulanır.

 

Dermaroller

Uygulama öncesi cilt temizlenir ve dezenfekte edilir. Bakım yapılacak bölgeye gerekli serumlar uygulanır. Dermapen cihazının dik açıyla uygulanarak mikro iğneleri tetiklemesi yoluyla cilt üzerinde mikro kanalların açar ve serumun alt tabakaya ulaşması sağlanır. Yaklaşık 30-40 dakika işlem süresi vardır. Cihazın cilde sağladığı en önemli avantaj; cildin sıkılığı ve elastikiyetini sağlayan kollajen ve elastin sentezini sağlamasıdır. Ayrıca uygulanan bölgenin kan dolaşımının arttırılmasına yardımcı olur. Uygulamadan sonra dolaşım hızlandığı için, bir süre karıncalanma ve/veya kızarıklık hissedilmesi normaldir. Cilt hassasiyetine bağlı olarak bu durum 1 ila 5 saat içinde ortadan kalkar.
Dermaroller, Dermapen ile aynı kullanım alanına sahip olmakla birlikte; kişisel kullanımda için de uygundur. Dermaroller ancak sterilize edilerek tekrar aynı kişiye kullanılabilir. Şahsi kullanımlarda, bilgi eksikliğinden kaynaklanan sıkıntıların yaşanması olasıdır. Hijyene çok dikkat edilmesi gereken uygulamalardan biridir.

Altın Maske (Peel Off)

Altın maske, altın tozunun işlenerek uygulanmasıyla yapılan bir çeşit cilt bakım yöntemidir. Birçok cilt probleminin çözümünde etkili sonuçlar verir. Cilt güzelliği için yeni yeni tercih edilen bu cilt bakım maskesi, Japonların yaygınlaştırdığı bir cilt bakım uygulaması olsa da, aslında tarihi Kleopatra dönemine dek uzanır. Altın maske ile cilt kırışıklıkları, sivilceler, akne, güneş yanıkları, cilt lekeleri gibi problemlerin etkin bir biçimde çözümlendiğini söylemek mümkündür.

 

 

Altın Maske

– Altın maskenin cilt sıkılaştırmada gerçekten etkili bir uygulama olduğunu ve iğneli diğer cilt sıkılaştırma uygulamalarından kaçınıyorsanız, kesinlikle tercih edebileceğinizi bilmelisiniz.
– Ciltteki ince çizgileri ve kırışıklıkları etkili bir biçimde giderdiğinden, gençleştirme bakımları arasında ilk sıralarda yer alır.
– Altın maske içinde yer alan altın tozları aracılığıyla, cilt nem oranını korur.
– Ciltteki hücre yenilenmesini tetikleyerek, erken yaşlanmanın önüne geçer.
– Cildin ışıl ışıl bir görünüme kavuşmasını sağlar.
– Altın maske, yapısı itibariyle her cilt tipine uygundur. Bu maskenin kullanımı herhangi bir risk taşımadığı için, herkes kullanabilir. Hiçbir zararı yoktur.
– Altın maskenin kullanım alanı; el, ayak, boyun, yüz ve gerdan bölgesidir.
– Maskenin kullanımı,cilt rengini açtığı için ciltte porselen görünümü elde edilir .
– Birkaç işlem sonrasında, cilt lekelerinden yok olduğu gözlenebilir.

 

İnci Maskesi

İnci maskesi de tıpkı Altın Maske gibi; kullanımı 3000 yıl öncesine dayanan ve Uzak Doğulu kadınların cilt güzelliğinin sırrı olarak bilinen bir uygulamadır. İnci tozu; aynı insan vücudundaki cilt dokusu gibi, yapısında çeşitli biyoaktif moleküller barındırır. Cilt için önem taşıyan yapı taşları ve proteinlerin de arasında yer aldığı yirmiden fazla aminoasit ve bir düzinenin üzerinde mineral içeren inci tozunun; cilt metabolizmasını hızlandırıp, hücre yenileyici, sıkılaştırıcı, canlandırıcı ve kırışıklık önlemeye yardımcı etkileriyle cildin gençleşmesine katkıda bulunduğu bilimsel olarak da kanıtlanmıştır.

İnci Maskesi

 

İnci maskesi, gözeneklerin içine derinlemesine nüfuz ederek cilt tarafından kolayca emilir.
Maske düzenli kullanıldığında cildin elastikiyetinin artmasına, kırışıklıkların önlenmesine, hücrelerin yenilenmesine ve cildinizin daha parlak canlı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur.

İnci Maskesinin Faydaları

 • Cildin iyileşme hızının artmasına
 • Kırışıklıkların önlenmesine
 • Cildin parlaklık kazanmasına
 • Pürüzsüz bir cildin oluşmasına
 • Cildin güneş ışınlarından korunmasına
 • Hücre yenilenmesine
 • Cildin elastiklik kazanmasına
 • Dolaşımın hızlanmasına
 • Cildin doğal renginin korunmasına
 • Porların küçülmesine
 • Aknelerin küçülmesine
 • Ölü hücrelerin atılmasına
 • Kızarıklıkların azalmasına
 • Çillerin belirginliğinin azalmasına

 

Konyaaltı Uncalı ve tüm Antalya’da Cilt Bakımı, Medikal Cilt Bakımı, Kimyasal Peeling ve Karbon Peeling hizmetleri ile sizlerleyiz. Lütfen randevunuzu alınız.