Öncelikle kendimizi sağlıklı hissetmek, aynanın karşısında fit bir beden görmek, giydiğimiz kıyafetleri yakıştırmak ve beğendiğimiz kıyafetleri giyebilmeyi hepimiz isteriz. Gelişen dünyada, teknolojinin ve kullanılan aygıtların çoğalması, yediğimiz yiyeceklerin doğallıktan uzaklaşması, alınan ilaçlar ve hormon tedavilerinin sonucunda bir çoğumuz; ideal kilomuzu korumakta güçlük çekiyoruz. Genelde olmasa bile, bölgesel olarak hepimizin vücudundan şikayetçi olduğu durumlarla sıkça karşılaşıyoruz. Bu defa istenmeyen yağlardan ve toplandığı bölgelerden söz ediyoruz. Göbek, alt karın, belin yan tarafları (Simit), gıdı- çene altı, sırt, kol, bacak içi ve dışı ve basen; en çok sorunlu olan bölgeler olarak karşımıza çıkıyor. Bazı bölgelerde oluşan yağlanmaları diyet ve/veya sporla toparlamak çok mümkün olmadığında bu bakımlar oldukça işe yarıyor.

Bölgesel Zayıflama

Güzellik sektörünün teknolojik açıdan geldiği son noktada; zayıflama ve sıkılaşma konusunun en başarılı çözümü “Soğuk Lipoliz” oldu. Zayıflama-Soğuk Lipoliz Amerikan Sağlık Bakanlığı’na bağlı FDA kurumun onayladığı bir sistemdir. Bu yöntemin en avantajlı noktası; ameliyat gerekmeden, ağrı ve acı hissetmeden uygulanabiliyor olması. Ayrıca doğumdan makul bir süre sonra da, özellikle alt karın yağlanması için  uygulanabiliyor. Zayıflama-Soğuk Lipoliz, Gerçek ve kalıcı bir çözüm sunduğu için, kesinlikle bilgi sahibi, konunun uzmanları açısından uygulanması gerekir.

Soğuk Lipoliz, temelde cilt altındaki yağ dokusuna uygulanan kontrollü ısıtma-soğutma yöntemi ile -10 dereceye kadar yağ hücrelerine etki eder. Bu uygulama diğer dokulara zarar vermez. Seans süresi ortalama bir saat olsa da, etkileri 10-12 hafta içinde kristalleşen yağ hücrelerinin uygulamadan sonraki 2-3 gün içinde programlı hücre ölümüne maruz kalması ile birlikte, yavaş yavaş vücuttan lenfatik sistem yardımıyla atılması ile kendini gösterir. Etki kişiden kişiye değiştiğinden, ortalama %20 ila %40 arasında bir yağ hücresi kaybından söz edebiliriz. Yağ hücreleri sayısını azalttığı için kalıcı bir uygulamadır. Cilt hassasiyetiyle doğru orantılı olarak; uygulamadan sonra birkaç saat kızarıklık ve uyuşukluk hissedilmesi doğaldır.

 

Soğuk Lipoliz

Zayıflama-Soğuk Lipoliz Kalıcı ve etkili sonuçlar veren bir yöntem olduğundan; seans sonrasında bedeninize iyi bakmanız çok önemlidir. Düzenli olarak su içilmeli ve yağlı yiyeceklerden kaçınılmalıdır. Seans adedi, kişiye göre değişir. Komplike bir bakımla, diğer uygulamalar ile desteklenmelidir. Detaylı bilgi ve size özel uygulama için lütfen bizden randevu almayı unutmayın.

Soğuk Lipoliz Kimlere Uygulanmaz?

  • İleri derecede karaciğer yetmezliği olan hastalara,
  • İleri derecede böbrek hastalarına,
  • Vücudunda implant, çivi, spiral gibi metal bulunanlara,
  • Bazı sağlık problemi yaşayan hastalara,
  • Hamilelere uygulanmaz.

Selülit-Sıkılaşma ve Tamamlayıcı Bakımlar

Zayıflama ve bölgesel incelme söz konusu olduğunda, selülit probleminden kurtulma veya sıkılaşma gibi destek bakımların uygulanmasıyla birlikte, istenilen sonuca erişme şansı yükselir. Yağlanmanın giderilmesi, selüliti giderilmesi ya da sarkmaların toparlanması için yeterli gelmeyebilir. Her işlemin verdiği sonuç farklı olduğundan, bir işlemler paketi olarak uygulanması daha etkin sonuçlar verir. Bölgesel zayıflama ve/veya sıkılaşma konuları, her beden için ayrı çözümler içerir.

 

Selülit ve Sıkılaşma

 

Bölgesel zayıflama ve sıkılaşma işlemlerinde kullandığımız cihazlar; yağ hücrelerini ses dalgalarıyla parçalayan Medi X Hifu Ultrasound cihazı, yağ hücrelerini kontrollü soğuk vakumlama ile öldüren Med Cryo Soğuk Lipoliz cihazı, özellikle selülit ve sarkmaları toparlamada oldukça etkili olan Prime G5 cihazı, kasların spor dışı yöntemle çalışmasına yardımcı olan Pasif Jimnastik cihazı, lenf kanallarının açılması ve ödemin atılmasını sağlayan Presso Terapi cihazı ve Radyofrekans cihazı çeşitli zayıflama ve sıkılaşma işlemlerinde kullanılan cihazlar arasında yer alır.